להיפגש. לחלום. לחקור

פארק קרסו למדע, במימון ובחסות משרד המדע והטכנולוגיה, מזמין אתכם לאירועי יום המדע 2021!

יום המדע 2021 יתקיים ביום שלישי, 18.5 בין השעות 11:00-18:00.
הכניסה לאירוע ללא עלות אולם מותנית בהזמנת כרטיסים מראש באתר המוזיאון – ההשתתפות בסדנאות השונות כרוכה ברישום בקבלת המוזיאון.

להזמת כרטיסים >>קליק על הקישור >> יום המדע הישראלי 

מה בתכנית?

  • תערוכות ומתחמי משחק אינטראקטיביים
  • תערוכת "דינוזאורים ענקי הפטגוניה"
  • גן משחקי מדע ענקי
  • סדנאות והדגמות מדע מהנות בשפות שונות לפי הפירוט שלהלן:
ניתוח לבזיהוי סלעיםאלקטרוליזהריחוף מגנטי
11:00בשפה העבריתבשפה העבריתבשפה העבריתבשפה העברית
12:00בשפה העבריתבשפה העבריתבשפה העבריתבשפה העברית
13:00בשפה העבריתבשפה הערביתבשפה האנגליתבשפה העברית
15:00בשפה העבריתבשפה הערביתבשפה האנגליתבשפה העברית
16:00בשפה העבריתבשפה העבריתבשפה העבריתבשפה העברית
17:00בשפה העבריתבשפה העבריתבשפה העבריתבשפה העברית

 

ניתוח לב
בפעילות ניתוח לב הקהל ייחשף לתהליך העבודה של הלב שלנו.
ננתח לב חיה, כדי להדגים את המורכבות של הלב. לב אנושי הוא מנגנון מורכב מאוד! ישנם אנשים שלבם לא מתפקד כראוי ולכן הם נזקקים להשתלת לב. בעבר היו מחכים זמן ארוך מאוד להשלת לב, אך כיום ישנן פריצת דרך בנושא כדוגמת חוקרים מאוניברסיטת תל אביב שהצליחו להדפיס לב חי מתאים בהדפסה תלת ממדית. זאת פריצת דרך של ממש והמצאה מדהימה.
בפעילות זאת נחשוף את הקהל גם לתהליך הדפסה תלת ממדית.

זיהוי סלעים – לחקור את העבר
אחת התערוכות המוצגות במוזיאון היא תערוכת הדינוזאורים. דינוזאורים ושאר יצורים מאותם הימים נכחדו לפני מיליוני שנים ואם תהיתם מה עלה בגורלם, תוכלו לגלות את התשובה בפעילות הבאה. המשתתפים יחפשו שעצמות הדינוזאורים הפכו למאובנים, כלומר לסלעים. אך איך נוכל לדעת האם הסלעים הם אכן המאובנים, או שהם נוצרו בתהליך אחר? על מנת לזהות מהו מקור היווצרות הסלעים המשתתפים יבצעו סדרת ניסויים ויוכלו לגלות איזה סלעים הם בעצם מאובנים ואיזה לא.

אלקטרוליזה
החלל מעניין ומושך אנשים עוד מימי הקדם אך בעבר הרחוק אנשים יוכלו להסתמך רק על מה שהעיניים שלהם רואות. כיום אנחנו שולחים רכבים מצוידים לכוכבי לכת אחרים ובעתיד מתכננים גם לשלוח משימות מאוישות. כוכב לכת הכי מרתק אותנו היום הוא מאדים, אך התנאים ששוררים עליו לא מתאימים לאנשים. אחת הבעיות הגדולות עמה יצטרכו אנשים להתמודד על מאדים היא מחסור בחמצן, אך קיים פתרון גם לבעיה זו. בסדנת אלקטרוליזה המשתתפים יוכלו לחקור את תהליך ייצור החשמל במאדים בעצמם.

ריחוף מגנטי
מהירות הסיבוב של כדור הארץ נותנת לנו ביממה רק 24 שעות ואנחנו רוצים לנצל אותם כמה שיותר טוב. (גילוי קטן- אם היינו חיים על כוכב לכת נוגה היום שלנו היה הרבה, אבל הרבה יותר ארוך). ומצד שני הגלובליזציה של העולם הביאה לכך שאנשים יכולים לעבוד במרחק רב ממקום מגורים, לנסוע בעייני עבודה לערים או מדינות אחרות ומסע כזה יכול לקחת שעות ארוכות, אם לא ימים.
כמובן שאנחנו רוצים לקצר את זמן הנסיעה. אחד הפתרונות הוא לעלות על מטוס. אך קיים גם פתרון אחר, מהיר כמעט כמו מטוס והוא רכבת ריחוף מגנטי. רכבת כזאת יכולה להגיע למהירות של 600 קמ"ש. בהשוואה מטוס נוסעים טס במהירות של 900 קמ"ש (מהירות שיוט). בפעילות של ריחוף מגנטי נחשוף את הקהל לטכנולוגיה ולעקרונות מדעיים שמאפשרים לרכבת לנסוע במהירות כזאת.

חידון- גלו המצאות ישראליות
בנוסף למגוון הפעילויות והתערוכות, תוכלו ליהנות מפעילות אינטראקטיבית במוזיאון- בעקבות ההמצאות ישראליות. ביום האירוע יפורסם קישור לחידון אינטרנטי לכל המשפחה! המשתתפים בחידון יצטרכו לעבור בין תערוכות המוזיאון ולחפש תשובות לחידות תוך כדי חקר חוקים ותופעות מדעיות והמצאות ישראליות שונות. החידון יהיה ב-3 שפות: עברית, אנגלית וערבית.

יום המדע הישראלי 2021

11:00-18:00