המירוץ למדע ומתמטיקה לזכר אלכס משביצקי ז"ל

"אין לנו כלום ואנחנו מאושרים"
                                                                                                אלכס משיבצקי ז"ל

אלכס משביצקי ז"ל נפל בעופרת יצוקה, הוא היה בן 21 במותו. הוריו, מתמטיקאים שחלקו יחד עם בנם את האהבה לתחום החליטו להנציח את זכרו בדרך ייחודית – מרוץ למדע ומתמטיקה.
בתאריך 10/9/19 י' באלול תשע"ט יתקיים בפארק קרסו למדע המרוץ למתמטיקה ולמדע זו הפעם השביעית. המרוץ מתקיים לזכרו של אלכס משיביצקי ומיועד לתלמידי כיתות מצוינות ז'-ט'.

את המירוץ למדע ומתמטיקה יזם אביו אלכס משביצקי, פרופ' למתמטיקה, מתוך הרצון להנציח בדרך ייחודית בתחום שהיה קרוב ללבו של אלכס ומתוך שאיפה לגרום לבני נוער אחרים להתחבר לתחום.
באירוע ישתתפו בני נוער מבתי ספר שונים בבאר שבע אשר יחשפו לנושא ולדמותו של אלכס.
התלמידים יחולקו לקבוצות ויעבדו על משימות מתמטיות ומדעיות ברחבי הפארק וישתתפו בחידון תחרותי עם שופטים מהאוניברסיטה. בסיום האירוע יתקיים טקס חלוקת פרסים והצגת דמותו של אלכס משביצקי.

אלכס היה אדם בעל שמחת חיים, שידע ליהנות מכל רגע. היו לו תחומי התעניינות רבים: הוא אהב לטייל, התעניין במחשבים והשתתף בפרויקטים שונים ותחרויות במתמטיקה, פיזיקה ומחשבים. הוא זכה במלגה לטכניון ועבר לפרויקט האליטיסטי גאמא עם זאת בחר מסלול שונה בצבא. החברים שלו בצבא סיפרו, שאפילו לאחר עבודה מאוד קשה או אימונים אלכס אהב לדון בבעיה מעניינת. לאלכס היה ברק בעיניים, כשהוא הסביר או פתר בעיה מעניינת.
המרוץ המדעי והמתמטי לזכרו מתקיים במטרה לקרב תלמידים צעירים לעולמות אותם אלכס אהב.